Nesër nisë International Human Rights Film Festival

16 Shtator, 2018 - 10:30 am

Të hënën më 17 shtator me fillim nga ora 19:00 në Akademinë Marubi nisë International Human Rights Film Festival, shkruan KultPlus.

Edicioni i 13-të i IHRFF, vjen me një përzgjedhje prej 43 filmash tek Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi dhe tek Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit, çdo ditë duke filluar nga ora 18:00. Filmi kryesor i çdo mbrëmje me të ftuar dhe debate.

https://issuu.com/ihrffa/docs/ihrffa_13_program_final
Festivali do të hapë siparin me dokumentarin “IUVENTA”, me regji të Michele Cinque, në prani të tij.

Hyrja falas, dhe filma të subtitruar në Shqip dhe në Anglisht./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme