Nesër shfaqet “Okarina e Runikut” dhe promovohet “Mes Kërshërisë dhe dashurisë për muzikën”

28 Qershor, 2022 - 4:59 pm

Në kuadër të festivalit ‘Dam’ nesër duke filluar nga ora 19:30 do të transmetohet dokumentari ‘Okarina e Runikut’, në Kino Armata.

Filmi dokumentar është me skenar të Seadet Beqirit, me regji të Genc Berishës dhe producent është Fatmir Spahiun. Pas shfaqjes së filmit dokumentar do të ketë edhe diskutim në hapësirën e Kino Armatës.

Menjëherë pas shfaqjes së dokumentarit do të promovohet libri ‘Mes Kërshërisë dhe dashurisë për muzikën’ në fjalët e Shaqir Hotit: Udhërrëfyes për ndërtimin dhe interpretimin e instrumenteve popullore frymore.

Autore e librit është Rreze Kryeziu- Breznica.  / KultPlus.com

Të ngjajshme