Nga 15 shtatori, Netflix do të transmetojë dokumentarin për Schumacher

2 Gusht, 2021 - 9:56 am

Netflix do të transmetojë një seri dokumentare mbi Michael Schumacher nga 15 Shtatori, tha të Premten platforma e transmetimit në internet.

Miratuar nga familja e tij, dokumentari “Schumacher” përmban intervista me gruan dhe fëmijët e tij, përfshirë djalin e vrapuesit F1 Mick, dhe shoferë të tjerë të së kaluarës dhe të tashmes, tha Netflix, transmeton KultPlus.

Schumacher, 52 vjeç, i cili fitoi një rekord prej shtatë titujsh me Formula 1 që nga barazimi nga britaniku Leëis Hamilton, nuk është parë në publik që kur pësoi lëndime të rënda në kokë në një aksident me ski në 2013./KultPlus.com

Të ngjajshme