‘Një muaj’, melodia e Muharrem Qenës dhe gruaja e verbër në mëshirë të fatit

Alberina Haxhijaj Në kuadër të këtij edicioni të Festivalit DokuFest është dhënë premiera kombëtare e filmit “A month” me regji nga Zgjim Terziqi, shkruan KultPlus. Zgjim Terziqi ka qenë duke shkruar një skenar krejtësisht tjetër para se t’ia fillonte realizimit të filmit “Një muaj”. Mirëpo tregimi i vërtetë i një gruaje të verbër pa shtëpi, … Vazhdoni me leximin e ‘Një muaj’, melodia e Muharrem Qenës dhe gruaja e verbër në mëshirë të fatit