Oprah Winfrey, së shpejti me dokumentar mbi jetën e saj

16 Janar, 2021 - 9:45 pm

Personazhi mediatik, Oprah Winfrey, do ta ketë një dokumentar biografik, i cili do të transmetohet në platformën “Apple TV+”.

Kjo platformë ka njoftuar të premten se dokumentari dypjesësh do të përqendrohet në jetën e Winfreyt. Ky projekt do t’i paraqesë kronikisht 25 vjetët e historisë amerikane nëpërmjet syve të Winfreyt, “që ishte person i thjeshtë për t’u bërë më pas miliardere, filantropiste, aktore, personazh mediatik dhe agjente e ndryshimit social”, transmeton KultPlus.

Dokumentari i Winfreyt do të udhëhiqet nga regjisori që ka fituar çmim “Oscar”, Kevin MacDonald, dhe producentja e nominuar për çmimin “Emmy”, Lisa Erspamer, e cila ndryshe njihet për punën e saj në “The Oprah Winfrey Show” dhe “Whitney.”

Në vitin 2018, “Apple” dhe Winfrey kishin arritur marrëveshje disavjeçare për krijimin e disa programeve origjinale. Disa emisione tashmë janë publikuar në platformë, përfshirë “The Oprah Conversation,” “Oprah Talks COVID-19” dhe “Oprah’s Book Club.” / KultPlus.com

Të ngjajshme