Penelope Cruz nderohet me çmimin Cesar

30 Janar, 2018 - 2:03 pm

Penelope vitin e kaluar ishte pjesë e dy filmave, “Loving Pablo”, dhe “Murder on Orient Express”.

Aktorja spanjolle Penelope Cruz do të marrë shpërblimin Cesar më 2 mars në Paris, në përvjetorin e 43-të të ceremonisë së çmimit të kinematografisë franceze, njoftoi Akademia Franceze e Shkencave të Filmit dhe Arteve.

Ndarja e 43-të e çmimit Cesar do t’i kushtohet aktores franceze Jeanne Moreau, e cila vdiq në korrik 2017. Mbrëmja do të hapet nga aktorja franceze dhe këngëtarja Vanessa Paradis./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme