Premiera e dokumentarit të Bekim Fehmiut do të shfaqet në Tiranë

14 Shtator, 2023 - 8:17 pm

Dokumentari i “Bekim Fehmiut” nga Valmir Tertini do të shfaqet premierë në Tiranë, shkruan KultPlus.

Filmi do të jepet më 21 shtator në Kinemanë Millennium.

Ky dokumentar i cili paraqet copëza dhe histori nga jeta e autorit të madh shqiptar, Bekim Fehmiut, është realizuar me skenar të Fahri Musliut dhe regji të Valmir Tertinit.

Dokumentari është xhiruar në gjashtë shtete: Kosovë, Shqipëri, Serbi, Kroaci, Bosnjë dhe Hercegovinë si dhe Itali/KultPlus.com

Të ngjajshme