Publikohen pamjet e para të “Scenes from a Marriage” me Jessica Chastain dhe Oscar Isaac

24 Shkurt, 2021 - 11:55 pm

HBO ka zbuluar pamjet para të xhirimeve nga “Scenes from a Marriage”, me protagonistë Oscar Isaac dhe Jessica Chastain.

Një projekt i shumë pritur nga adhuruesit e kinemasë, filmi është bazuar në një tjetër film me skenar dhe regji nga Ingmar Bergman.

Ky film i cili u shfaq si mini seri në vitin 1973 luajti Liv Ullmann dhe Erland Josephson si një çift të pasur, martesa e të cilëve përshkruhet gjatë një dekade, nga shpërbërja te pajtimi dhe kthimi bashkë përsëri.

Seriali i ri është shkruar dhe drejtuar nga Hagai Levi, i cili për herë të fundit shqyrtoi një martesë të paqëndrueshme gjatë pesë sezoneve në “The Affair”, të cilën ai e krijoi bashkë me Sarah Treem.

Projekti shënon një ribashkim për Chastain dhe Isaac, të cilët luajtën rolet kryesore në filmin e J.C. Chandor të vitit 2014 “A Most Violent Year”.

Filmi origjinali suedez i Bergman-it u kondensua nga gjashtë pjesët e tij origjinale në një film të përshtatshëm për publikun amerikan, me kohëzgjatje prej 3 orësh.

Bergman e bazoi sagën në përvojat e tij, duke përfshirë lidhjen e tij të gjatë me muzën dhe partneren Ullmann, me të cilin ishte martuar nga 1965 në 1970./ KultPlus.com

Të ngjajshme