Publikohet data e lansimit të filmit ‘Fantastic Beasts 3’

23 Shtator, 2021 - 2:28 pm

Sot është zbuluar data e saktë e lansimit të “Fantastic Beasts 3” sipas një paralajmërimi të bërë nga Warner Bros, përcjell KultPlus.

Pjesa e tretë e “Fantastic Beasts” e titulluar “The Secrets of Dumbledore” (“Sekretet e Dumbldore”), do të ketë premierën më 15 prill të vitit 2021.

Ky film fillimisht ishte planifikuar të dilte më 15 korrik të vitit të ardhshëm, por studioja zgjodhi që ta publikonte tre muaj më herët, përcjell tutje KultPlus.

Filmi i tretë bëri bujë të madhe nëntorin e kaluar pas largimit të Johnny Depp, i cili në dy filmat e parë portretizoi magjistarin e errët, Gellert Grindelwald, pasi Warner Bros i kërkoi të jepte dorëheqjen.

Aktori Mads Mikkelsen do të zëvendësojë Depp si Grindelwald. Ekipa gjithashtu përfshin Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler dhe Jessica Williams. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme