‘Red Notice’, filmi më i ndjekur i të gjitha kohërave në Netflix

2 Dhjetor, 2021 - 9:32 am

Dwayne Johnson ka një arsye më shumë për të festuar e për të përmbyllur një vit të suksesshëm.

Filmi i tij i fundit, “Red Notice”, është tani filmi më i ndjekur në historinë e Netflix, sipas gjigantit të transmetimit.


“Red Notice” solli 328.8 milionë shikime në orë, raporton Netflix, duke thyer rekordin e mëparshëm të mbajtur nga “Bird Box” e Sandra Bullock në 2018 me 282 milionë.


Aktualisht, 50 për qind e të gjithë abonentëve të Netflix në mbarë botën e kanë parë “Red Notice”.

Filmi e kaloi rekordin e mbajtur më parë në vetëm 18 ditë, në krahasim me “Bird Box” që zgjati katër javë.
Projekti, ku luajnë Johnson, Ryan Reynolds dhe Gal Gadot, u prodhua nga Johnson’s Seven Bucks Productions dhe debutoi në faqen e transmetimit në fillim të këtij muaji.
Ai ende mbetet në 10 filmat më të mirë në platformë në 94 vende, sipas Netflix.

“Red Notice” tregon historinë e një profilisti të FBI-së të luajtur nga Johnson, i cili duhet të bashkëpunojë me hajdutin më të madh të artit në botë [Reynolds] në një grabitje të guximshme në mënyrë që të kap një kriminel të luajtur nga Gadot./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme