Regjisori dhe aktori shqiptar Edi Mehana film amerikan për LGBTQ

19 Shkurt, 2018 - 8:56 pm

Kinematografia amerikane do të pasurohet edhe me një projekt filmik nga regjisori dhe aktori shqiptar Edi Mehana.

Ai kësaj radhe në filmin me titull The Pride ka zgjedhur që të trajtojë temat më tabu jo vetëm në shoqërinë kosovare por në të gjithë botën.

Filmi është i metrazhit të shkurtër dhe thuhet se është mjaft premtues. The Pride është një film i ri amerikan që trajton çështjet e anashkaluara që përfshijnë konflikte ushtarake, fetare dhe konflikte të komunitetit LGBTQ, shkruan Onair.al.

Aktori dhe regjisori Edi Mehana është me origjinë nga Kosova ndërsa tani është duke jetuar në Chicago ku edhe po punon shumë për të publikuar projekte të reja filmike.

Ai ka arritur që të jetë pjesë e më shumë se 10 filmave të metrazheve të ndryshme, por edhe ka arritur që me sukses të jashtëzakonshëm të interpretojë mbi 35 role apo karaktere në teatër./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme