Sam Thompson ka fituar I’m A Celebrity 2023

11 Dhjetor, 2023 - 9:29 am

Seriali më i fundit i I’m A Celebrity… Get Me Out Of Here! mbaroi dhe ne kemi një fitues të ri për të shtuar në listën e gjatë të Mbretërve dhe Mbretëreshave të xhunglës.

Këtë vit kurora prestigjioze I’m A Celeb i ka shkuar Sam Thompson pasi ata ishin personi i fundit në këmbë.

Tony Bellew doli i dyti dhe Nigel Farage në vendin e tretë.

Ka qenë një xhiro me rula në xhunglën e këtij viti, me shumë veprime të hershme të dominuara nga grindjet mes influencueses Nella Rose dhe mikpritësit të First Dates Fred Sirieix.

Fillimisht ata u përleshën pasi Fredi bëri disa komente të cilat Nella i gjeti ‘të papërfillshme’, pasi ai i tha asaj se kishte një ndryshim të tillë moshe mes tyre, saqë ai ‘mund të ishte babai yt’.

Ndërsa ata në dukje i shpikën gjërat pasi u bashkuan në një detyrë, Nella më pas e futi atë në detyrat e larjes së tenxhereve kur ajo ishte në krye të kampit të të famshëmve.

Grace Dent ishte e famshmja e parë që u largua nga I’m A Celeb, duke u larguar përpara se dikush të kishte një shans për t’u votuar./ KultPlus.com

Të ngjajshme