Sharon Stone rrëfen eksperiencën tronditëse: I shpëtova vdekjes

29 Mars, 2021 - 7:34 pm

Sharon Stone ka hapur zemrën së fundmi dhe ka rrëfyer detaje të shumta nga jeta e saj personale. Aktorja e famshme ka treguar se vite më parë i ka shpëtuar vdekjes për një fije pas një goditje në tru.

Në shtator të 2001, 63-vjeçarja pësoi një goditje në tru dhe mjekët i hoqën të gjitha shpresat për jetë. Sharon pati hemorragji cerebrale që zgjati për 9 ditë me radhë.

Në një intervistë për “Today Sunday” Stone ka kujtuar se ka telefonuar të ëmën dhe se i ka thënë që është mirë të vish në spital sa më parë.

“Dhoma ishte shumë e qetë. Kur dhoma është shumë e qetë dhe askush nuk nxiton që të të shëroj, këtu e kupton se vdekja po afron dhe sa serioze është çdo gjë”, ka treguar aktorja.

“Në librin tënd ti shkruan për dritën, ndjenjën e humbjes, ke parë njerëzit që kanë humbur jetën”, e ka pyetur më tej gazetarin aktoren për të treguar më shumë detaje.

“Zbulova se unë nuk isha e vetmja që kam pasur këtë eksperiencë. Është shumë e thellë. Dhe unë e di se shkencëtarët ndjejnë se është diçka shkencore që ndodh. Dhe spiritualistët besojnë se është diçka spirituale. Personalisht unë jam me Ajnshtajnin, që beson tek të dyja”, ka thënë Sharon.

Aktorja ka shtuar se kjo eksperiencë e ndihmoi që të vlerësonte prioritetet e saj në jetë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme