Shtatori e ka vetëm një emër, ‘La Casa de Papel’

2 Shtator, 2018 - 1:48 pm

Nuk duhet në asnjë mënyrë t`ju ikë nga vëmendja një serial i ri.

“La casa de papel”, në gjuhën spanjolle, po mërr famë nëpër botë me realizimin e tij perfekt dhe transmetimin në platformën Netflix.

Dy sezone të serialit tanimë janë kritikuar pozitivisht. Në prillin e 2019-tës pritet të dalë edhe sezoni i tretë.
Nuk po zbulojmë shumë. Një grup bashkohet për të marrë pengje brenda Bankës Mbretërore të Spanjës. Një profesor dirigjon gjithçka, por ndoshta nuk ka kontroll gjithë çka ai mendon.

Tetë personazhe që nuk kanë asgjë për të humbur futen në këtë eksperiment, që përfundon të mos jetë i tillë.
Netflix ka zbuluar se seriali, në sezonin e tretë, do të jetë edhe më i zjarrtë në trajtim. Versioni në anglisht i serialit e ka titullin “Money Heist” ndërsa episodi i parë u lansua më 2 maj të vitit të kaluar.

Një dramë që nuk duhet ta humbisni. Shikoni dy sezonet e para të serialit dhe do të bindeni për suksesin e tij absolut, edhe pse në gjuhën spanjolle.

Për fund, po zbulojmë se pjesë e serialit dhe identitetit të tij është kënga “Bella Ciao” – kënga e njohur antifashiste italiane. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme