Silma Mahmuti merr çmimin për aktoren më të mirë në PriFest

22 Korrik, 2018 - 9:58 pm

Çmimi “Aktorja më e mirë” (Ballkan) shkon për Silma Mahmuti, aktoren e “The Witch Hunter”, Serbi.

Sonte përfundon edicioni i 10-të i PriFilm Fest. Festivali mes datave 17 dhe 22 korrik, solli gjithsej 58 filma cilët u shfaqen në programe të ndryshme garuese dhe jo-garuese, shkruan KultPlus.

Në kuadër të këtij edicioni u dhanë 6 premiera botërore, 2 ndërkombëtare, 3 evropiane dhe 14 regjionale./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme