Tërhiqet nga projekti regjisori i “Fast and Furious 10”

3 Maj, 2022 - 7:30 pm

Regjisori Justin Lin është tërhequr nga “Fast and Furious” javën e kaluar pas mosmarrëveshjeve me aktorin Vin Diesel.

“Fast and Furious” e drejtuar nga Lin njoftoi papritur tërheqjen nga seria e 10-të me radhë, pak ditë pas fillimit të prodhimit.

Ndërsa u tha se tërheqja e tij ishte miqësore, një raport i ri nga The Hollywood Reporter tregon një histori tjetër.

Me sa duket, një “mosmarrëveshje e madhe” me yllin kryesor Diesel e bëri Lin të largohej përfundimisht.

Sipas burimeve të THR, Lin, Diesel dhe dy drejtues u takuan për të diskutuar për skenarin e Diesel.

Universal Pictures kishte dërguar edhe një shkrimtar në Londër, ku po xhirohet “Fast X”.

“Justin më në fund u mjaftua dhe tha: “Ky film nuk ia vlen për shëndetin tim mendor”, tha një burim i brendshëm për THR./21Media/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme