U shfaq në Pejë filmi turk “Delibal” (FOTO)

6 Nëntor, 2017 - 7:30 pm

Filmi turk “Delibal” i cili kohën e fundit ishte ndjekur me shumë interesim është shfaqur në Pejë.

Kjo shfaqje e organizuar nga Instituti Junus Emre në Pejë, ka mbledh shumë qytetarë nga Peja për të cilët është shfaqur dy herë “Delibal”.
Në të dy seancat e filmit interesimi i qytetarëve pejanë ishte nga 450-500 vetë.

Në hapjen e shfaqjes përfaqësuesi për Institutin Junus Emre Erdem Hamaratli përshëndeti të gjithë të pranishmit dhe i falënderoi ata për interesimin

Në shfaqjen e filmave turk si: “Histori e Gjatë”, filmat e regjisorit turk Semih Kaplanoğu, “Veza”, “Qumështi” dhe “Mjalta”, “Dashuria i do rastësitë”…, të cilët ishin shfaqur më herët në Kino Jusuf Gërvalla interesimi kishte qenë i madh.
Instituti Junus Emre do të vazhdoj me organizimin e ngjarjeve të ngjashme si në Istog ashtu edhe në Gjakovë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme