Vdes aktori Billy Drago

27 Qershor, 2019 - 10:36 am

Aktori amerikan, Billy Drago, ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare.

Aktori, i cili më së miri njihet për punën e tij në ‘The Untouchables’, ka vdekur të hënën në Los Angeles nga ndërlikimet e një sulmi shëndetësor.

Karriera e tij që zgjati katër dekada, e pa aktorin të shfaqet në më shumë se njëqind filma, përfshirë Clint Eastwood’s Pale Rider.

Gjithashtu, ai u shfaq edhe në shumë emisione televizive, përfshirë Charmed dhe X-Files.

Në një intervistë të vitit 2011 me revistën “The Void” të U.K., Drago tha se ai ka luajtur kaq shumë karaktere të hidhura sepse i pëlqen zhanri horror.

“Më pëlqen të jetë i frikësuar”. “Unë vetëm kërkoj role interesante”, ka thënë Billy. /Telegrafi/  KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme