Vdes Scott Wilson, aktori i “The Walking Dead”

7 Tetor, 2018 - 1:27 pm

Scott Wilson, i cili ka interpretuar rolin e Hershel Greene në serialin e famshëm “The Walking Dead”, ka vdekur sot në moshën 76-vjeçare pas komplikimeve nga sëmundja e leukemisë.

Shkaku i vdekjes është zbuluar nga përfaqësuesi i tij, Dominic Mancini për “TMZ”.

Aktori amerikan e ka nisur karrierën me filmin e vitit 1967 “In The Heat Of The Night”. Ai ka marrë pjesë në rreth 50 filma, ku spikasin “The Last Samurai”, “Pearl Harbor” dhe “Dead Man Walking”.

Të fundit

Të ngjajshme