“Wednesday 2” së shpejti në Netflix 

9 Janar, 2023 - 11:30 pm

Tetë episode të sezonit të parë të serialit “Wednesday”, që përqendrohen në personazhin origjinal të filmit Addams Family me po këtë emër, u lansuan me 23 nëntor 2022. Netflix më pas njoftoi se seriali theu rekord për më së shumti orë shikimi në këtë shërbim për një serial në gjuhën angleze vetëm në javën e parë të lansimit. Numri i orëve të shikuara arriti mbi 340 milion.

Prej atëherë, ky serial u bë seriali i dytë më i shikuar në gjuhën angleze në Netflix, me mbi 1.2 miliard orë të shikuara brenda 28 ditëve.

Rolin e Wednesday e luan aktorja Jenna Ortega.

Ajo paraqitet si studente në Akademinë e Nevermore ku edhe provon të zotërojë aftësitë e saj telepatike, si dhe të zgjidh një mister të mbinatyrshëm ku ngatërrohen prindërit e saj 25 vite më parë.

Veç aktores Ortega, në të me role paraqiten edhe: Gwendoline Christie, Jamie McShane, Percy Hynes White, Hunter Doohan, Emma Myers, Joy Sunday, Naomi J. Ogawa, Moosa Mostafa, Georgie Farmer, Riki Lindhome dhe Christina Ricci.

Aktorja Catherine Zeta-Jones luan rolin e Morticia Addam, aktori Luis Guzmán të Gomez e Isaac Ordonez të Pugsley.

Serialin e zhvilluan Alfred Gough e Miles Millar. Ata po ashtu janë producentë ekzekutiv të tij. Tim Barton në anën tjetër ka bërë regjinë e katër episodeve dhe po ashtu është producent ekzekutiv i tyre.

Nuk është bërë e ditur se kur do të lansohet sezoni 2 i serialit Wednesday.

Njoftimi për realizimin e këtij sezoni erdhi disa ditë pasi që u përfol se sezoni i dytë i tij do të realizohet për platformën rivale të Netflix, Amazon Prime Video. Por episodet e këtij sezoni do të lansohen sërish në Netflix, që do të thotë se dashamirët e tij nuk janë nevojë të abonohen për ti parë në një platform tjetër./21Media/ KultPlus.com

Të ngjajshme