Will Smith rikthehet me projekt të ri filmik pas incidentit në Oscars

21 Shtator, 2022 - 7:30 pm

E gjithë karriera e Will Smith duket se është pezulluar që nga ngjarjet e natës së Oskarit, kur njeriu që do të fitonte çmimin për aktorin më të mirë goditi Chris Rock live në skenë. Filmat që Smith ka xhiruar tashmë e kanë parë publikimin e tyre në pritje, dhe filmat e tjerë në të cilët aktori ishte përfshirë panë që prodhimi i tyre u vonua ose u anulua fare. Megjithatë, tani duket se Smith ka filluar të ecë përpara pasi është përfshirë në një projekt të ri të profilit të lartë, transmeton KultPlus.

Sipas Deadline, Sharmeen Obaid-Chinoy, një regjisore e dokumentarëve, fituese e Oskarit (e cila së fundi drejtoi dy episode të Ms. Marvel) është përzgjedhur për të bërë debutimin e saj në filmin artistik si regjisorja e Brilliance, një adaptim i romanit nga Marcus Sakey.

Filmi po prodhohet nga Will Smith nëpërmjet kompanisë së tij Westbrook Studios, dhe ndërsa Smith aktualisht nuk është zotuar të luajë në film, duket se ka një mundësi të madhe që ai ta bëjë këtë.

Libri thuhet se është një projekt pasioni për Smith dhe skenaristin Akiva Goldsman, të cilët kanë punuar së bashku në disa projekte në të kaluarën, duke përfshirë I Am Legend dhe I, Robot.

Historia e Brilliance të kujton X-Men. Ajo sheh një botë ku 1% e fëmijëve në botë lindin me dhunti të veçanta dhe merret me mënyrën se si shoqëria i trajton këta njerëz unikë. Personazhi kryesor, roli që vështrohet nga Will Smith, është një nga këta njerëz, dhe është gjithashtu një agjent federal i ngarkuar me gjurmimin e atyre që përdorin dhuratat e tyre për qëllime të paligjshme./ KultPlus.com

Të ngjajshme