Dy poetët e mëdhenj kosovarë në një fotografi (FOTO)

1 Shkurt, 2018 - 12:00 pm

Azem Shkreli nga Peja dhe Ali Podrimja nga Gjakova janë përfaqësuesit më të mirë kosovarë sa i përket artit poetik, shkruan KultPlus.

Këta dy poetë shënuan kthesën e parë drejt hapjes dhe modernizimit të poezisë shqipe. Arti i tyre i veçantë poetik, tashmë ka depërtuar edhe në nivel ndërkombëtar, pasi që poezitë e tyre janë përkthyer edhe në shumë gjuhë të huaja. KultPlus ju sjellë një fotografi të përbashkët të këtyre dy poetëve. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme