Princesha e Uellsit bën daljen e parë publike që nga diagnostifikimi me kancer (VIDEO)

15 Qershor, 2024 - 6:00 pm

Catherine, Princesha e Uellsit, ka bërë daljen e saj të shumëpritur të parë publike të vitit në paradën vjetore Trooping the Color.

Princesha, e cila aktualisht është duke u trajtuar për kancer, u pa duke buzëqeshur dhe duke përshëndetur nga ballkoni i Pallatit Buckingham në fund të një ceremonie të mbushur me pompozitet dhe spektakël.

Mbreti Charles III, i cili gjithashtu po merr trajtim për kancerin, inspektoi trupat nga një karrocë ari, në vend që të hipte mbi kalë.

Mijëra njerëz morën pjesë në shiun e madh për të parë një nga ngjarjet më të mëdha në kalendarin mbretëror.

Pati brohoritje nga turma që priste ndërsa ata panë për herë të parë Catherinen dhe Mbretin që po shkonin nga Pallati Buckingham për në Paradën e Rojeve të Kuajve, shkruan BBC.

Ata dolën me karroca të arta në një ‘det’ me telefona celularë, me njerëz të dëshpëruar për të kapur një fotografi të familjes mbretërore nga dritaret.

Princesha u fotografua duke buzëqeshur, e ulur përkrah fëmijëve të saj Princit George, Princit Louis dhe Princeshës Charlotte.

Kjo ishte dalja e parë publike e Catherines për këtë vit, pasi ajo aktualisht po i nënshtrohet trajtimit me kimioterapi për kancerin.

Në një deklaratë të lëshuar të premten, princesha tha se ajo “nuk i kishte kaluar ende telashet” dhe se kishte “ditë të mira dhe ditë të këqija”, por “po priste të merrte pjesë në paradën e ditëlindjes së Mbretit këtë fundjavë me familjen time”.

Në një ndryshim nga viti i kaluar, ajo e shikoi ceremoninë nga një ballkon me fëmijët e saj, në vend që të bashkohej me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore në një shesh.

Pamjet mund t’i shihni në kët link të BBC-së. / KultPlus.com

Të ngjajshme