Fotografi e veçantë e piktorit shqiptar me famë botërore (FOTO)

31 Janar, 2018 - 1:00 pm

Ibrahim Kodra ishte një nga piktorët më të shquar të kohës së ti. Ky piktor njihet për stilin e tij të veçantë artistik dhe me anë të së cilit arriti edhe famën ndërkombëtare, shkruan KultPlus.

Piktori ka ndërruar jetë para dymbëdhjetë vitesh, në moshën 88 vjeçare. KultPlus sot ju sjellë një fotografi kur ai ishte më i ri ndërsa shihet i ulur pranë brushave të tij, e në duar mban një kitarë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme