займ на карту онлайн потребительский кредит

Java e tensionuar nga koronavirusi (FOTO)

22 Mars, 2020 - 11:28 am

Koronavirusi është shpërndarë në gjithë botën dhe njerëzit po bëjnë përpjekjet e tyre për ta shmangur infektimin nga ai.

Më poshtë keni një përzgjedhje të fotografive nga lajmet e kësaj jave në të gjithë botën.

Disa pasagjerë të vendosur për të shmangur koronavirusin mbërrijnë në zonën e nisjes së aeroportit Gatwick.

Një grua merr paketën e fundit të letrave të tualetit në supermarketin Sainsbury në Northwich, Mbretëria e Bashkuar. Një radhë prej afro 600 pensionistësh ishte formuar para hapjes së dyqanit në orën 07:00 me orën e parë të rezervuar për të moshuarit dhe njerëzit në nevojë. Shumë dyqane kanë vendosur kufij mbi atë që njerëzit mund të blejnë për të provuar të frenojnë rezervat elementare.

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro rregullon maskën e tij të fytyrës gjatë një konference për shtyp kur shpalli masa për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Në kryeqytetin e Brazilit, fotografi Ricardo Moraes kapi këtë fotografi të udhëtarëve të mbushur me autobus publik.

Kisha Santa Maria de Betlem në Barcelona, Spanjë, boshe. Prifti Carlos Enrique Leal mban meshën ndërsa transmetohet drejtpërdrejtë përmes Youtube drejtuar famullisë së tij.

Tregtarët në New York Stock Exchange shikojnë që aksionet vazhdojnë të bien në të gjithë botën.

Çifti izraelit Roni Ben-Ari dhe Yonatan Meushar martohen në vendin e dasmave pyjore Ein Hemed që po ofron dasma falas për çifte të reja, planet e të cilëve janë prishur nga kufizimet e vendosura nga qeveria për të luftuar koronavirusin.

Disa italianë që s’mund të dalin nga shtëpitë e tyre zhvillojnë një orë stërvitjeje me trajneren, fqinjën e tyre, Antonietta, nga ballkoni i saj në Romë.

Një grua pret të bëjë testin Covid-19 në Laboratoret Qendrore të Shëndetit Publik në Kajro, Egjipt.

Një tabelë u thotë njerëzve që të “Mbani qetësinë dhe vazhdoni kopshtarinë” jashtë Qendrës së Kopshteve Burleydam në Portin Ellesmere, Angli.

/klankosova/ KultPlus.com

Të ngjajshme