‘Përkushtim, sakrificë e dashuri në vepër’

25 Nëntor, 2021 - 11:25 pm

Fotografi Sefer Aliçkaj ka ndarë sot me ndjekësit një fotografi ku shihet një i moshuar duke përgatitur fli në mes të qytetit të Skenderajit.

Ai ka ndarë një poftim prekës, ku tregon se Sahit Prekazi, në kushte jo normale përgatit fli për gruan e tij të sëmurë.

KultPlus ua sjell postimin e plotë të tij:

Përkushtim, sakrificë e dashuri në vepër

Mu në zemër të qytetit axha Sahit Prekazi, në kushte jo normale përgatiti fli.

Dhe a e dini përse dhe për kënd?

Pasi e fotografova me habiti me përgjigjen e tij.

“Për gruan time të semurë, po e përgatis dhe do t’ia dergoj në shtëpi”.

Shëmbull që duhet ndjekur nga të gjithë!./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme