Shtëpi, rrugë e ura të shkatërruara, fotografi që dëshmojnë dëmet nga lufta në Ukrainë

2 Mars, 2022 - 5:01 pm

Rusia tash e shtatë ditë është duke sulmuar Ukrainën.

Nga sulmet me raketa dhe bomba janë dëmtuar shumë ndërtesat e qyteteve të ndryshme në Ukrainë, teksa gjendje më e rënduar po raportohet të jetë në qytete e mëdha të Ukrainës, si në Kyiv, Kharkiv e Mariupol.

Më poshtë mund t’i shihni disa fotografi nga shkatërrimet që janë bërë si pasojë e luftës në qytete të ndryshme të Ukrainës. / KultPlus.com

Qyteti Horlivka (Gorlovka) i kontrolluar nga separatistët në rajonin Donetsk, Ukrainë, 2 mars 2022. Fotografia: Alexander Ermochenko/Reuters
Zhytomyr, Ukraine on March 2, 2022. Photograph: Anadolu Agency/Getty Images
Kyiv, Ukraine, Wednesday, March 2. 2022. Photograph: Emilio Morenatti/AP

Të fundit

Të ngjajshme