13 veshjet më të mira nga tapeti i kuq në Oscars 2021 (FOTO)

26 Prill, 2021 - 2:18 pm

Ky është i dyti vit radhazi për ndarjen e çmimeve në Oskar, ku mungojnë mikpritësit tradicional, me përjashtimin e emrave më të mëdhenj në film, të cilët ishin në Teatrin Dolby dhe Union Station në Los Angeles për të dhënë çmime.

Por, edhe pse shumica e ceremonive të ndarjes së çmimeve vitin e kaluar kanë kaluar pa tapeta të kuq, për shkak se nuk do të kishte mysafirë për të ecur poshtë tyre, të pranishmit kësaj radhe ishin: të nominuarit, të ftuarit dhe prezantuesit, të cilët morën pjesë fizikisht, me ç‘rast yjet ishin inkurajuar të paraqiten personalisht, shkruan BBC, transmeton KultPlus.

KultPlus ju sjell 13 pamjet më të mira nga Çmimet e 93-të të Oscar.

1.Regina King, e cila ka veshur një fustan të zakonshëm me supe të palosura dhe të guximshme të stilit të viteve 1980, në një ngjyrë blu të zbehtë të markës Louis Vuitton.

2. Çifti Paul and Liz Raci – Ylli i ‘Sound of Metal’, Paul Raci ishte me humor të lartë së bashku me gruan e tij Liz Hanley Raci, e cila gjithashtu dyfishohet si agjentja e aktorit 73-vjeçar.

“Gruaja ime ka qenë agjentja ime për 20 vjet tani dhe ajo ka qenë atje duke luftuar për mua,” tha i nominuari i aktorit dytësor për revistën People. Raci është i rritur si djali dëgjues i dy prindërve të shurdhër, dhe ai flet rrjedhshëm gjuhën e shenjave duke folur dhe nënshkruar përgjigjet e tij, teksa po bisedonte me gazetarët në tapetin e kuq.

3. Fennell e ktheu Los Anxhelosin në Emerald City

Regjisorja britanike Emerald Fennell, erdhi në një mënyrë të veçantë sepse ajo është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë. Fustani i saj voluminoz me lule nga marka Gucci, me ngjyrë rozë dhe gjelbër, erdhi në një gërshetim të bukur së ngjyrave verore.

4. Nderime prekëse për basketbollistin, Kobe Bryant

Martin Desmond Roe dhe Travon Free, të cilët fituan veprimin më të mirë live për filmin e tyre ‘’Dy të Huajt e Largët’’, erdhën me një veshje që fokus kryesor kishe nderimin prekës dhe delikat për Kobe Bryant. Roe dhe Free kanë veshur kunjat sportive të markës Dolce & Gabbana, me bizhuteri të numrave 24 dhe 2, numra këta të fanellës së Bryant dhe vajzës së tij.

5. Maria Bakalova zbaton ‘distancimin shoqëror’ me fustanin e fryrë të bardhë

Ylli ka veshur një fustan të gjerë gjashtë metra nga marka Louis Vuitton, e cila përmban 100 metra tyl të lehtë, të shoqëruar me një dekolte të thellë V të zbukuruar me diamante e cila dukej tepër joshëse dhe mahnitëse. 

6. Të tre femrat e nominuara për aktoren më të mirë vendosën një standard ari

Aktorja Viola Davis është dukur e mrekullueshme me një fustan të markës Alexander McQueen të dizajnuar nga Sarah Burton, ndërsa bashkë-nominuesit e saj Andra Day dhe Carey Mulligan, zgjodhën fustane të artë me çarje të lartë, të dizajnuara përkatësisht nga Vera Wang dhe Valentino.

7. Alan Kim është konsideruar fituesi i vërtetë i sezonit të çmimeve

Nëntë vjeçari nuk është vetëm një nga yjet e Breakout të Minari, por edhe ylli ‘Breakout’, i të gjithë Çmimeve të Akademisë. Kim siguroi një nga momentet e hershme virale të natës, kur ai u filmua duke kërcyer në tapetin e kuq me një kostum elegant.

8. Celeste ka vjedhur zemrat tona

Celeste eci në tapetin e kuq duke mbajtur një çantë anatomike të zemrës së kuqe, të furnizuar nga Gucci.

9. Burrat kishin qëndrime të ndryshme ndaj veshjeve shumëngjyrëshe

Dy nga të nominuarit kryesorë të aktrimit britanik, Daniel Kaluuya dhe Riz Ahmed të cilët sollën një veshje ‘tuxedo’. Kurse Leslie Odom Jr, erdhi në një qasje pak më shumëngjyrëshe, me kostumin e artë të plotësuar me bizhuteritë Cartier.

10. Udhëtime me stil të shkëlqyeshëm përtej Atlantikut

Glenn Close dhe Olivia Colman në të vërtetë nuk ishin në të njëjtin kontinent. Close ishte fotografuar e veshur me një fustan blu Armani në Los Angeles, ndërsa Olivia Colman kishte veshur një fustan të kuqërremtë me mëngë të gjata në qendrën britanike të Akademisë në Londrën BFI.

11. Crip Camp zotëruan tapetin e kuq

Producentët e Crip Camp, të nominuar për filmin më të mirë dokumentar dhe të vlerësuar për përfaqësimin e tyre të aftësisë së kufizuar. Bashkë-drejtorët Nicole Newnham dhe Jim LeBrecht, kishin përkatësisht një fustan të bukur krem dhe një ansambël blu të marinës të bërë me porosi.

Skena e Oskarëve e këtij viti kishte një devijim, për t’u siguruar që përdoruesit e karrocave nuk kishin asnjë problem të dilnin për fjalimin e tyre të pranimit.

12. Chloé dhe Swankie ndanë vëmendjen e vëmendjes

Fituesi i regjisorit më të mirë Chloé Zhao eci në tapetin e kuq së bashku me Swankie, një nga yjet e filmit të saj, Nomadland.

13. Ne nuk jemi të denjë për Laura Dern

Si një nga fituesit e vitit të kaluar, Laura Dern u kthye këtë vit me një fustan të lezetshëm ‘Oscar de la Renta’, me ç’rast dhuroi tre mesazhe të njëkohshme: Laura Dern është një nga gratë më të veshura të Hollywood-it, Laura Dern nuk do të ftohet në festën pas dhe veshja e mjellmës së Bjork nga Oskaret e vitit 2001 ishte shumë më përpara nga koha e saj sesa është kuptuar.

Të pranishmit dolën me veshje interesante për 93-vjetorin e Oscar Awards, një natë kjo e madhe që rezultoi në elegancë, shkëlqim dhe një shpërthim ngjyrash. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme