A do të akuzohet dikush për aksidentin ku humbi jetën kinematografja Halyna Hutchins?

27 Tetor, 2021 - 10:00 pm

Akuzat penale nuk janë përjashtuar për vdekjen e kinematografes Halyna Hutchins në xhirimet e filmit “Rust”, thanë policët të martën.

Ndërsa askush nuk është arrestuar në fatkeqësinë fatale, potenciali për akuza penale “nuk është përjashtuar” dhe nëse anëtarët e ekuipazhit kanë informacion, ata duhet të dalin përpara drejtësisë, tha për The Post, Juan Rios, oficeri i Zyrës së Sherifit në Santa Fe.

“Ka shumë gjëra që qarkullojnë në internet dhe sinqerisht nëse njerëzit kanë informacion, ata duhet ta sjellin atë tek ne në vend që të shkojnë te kushdo,” tha Rios.

“Silleni informacionin tek ne që ne të mund ta ndjekim dhe ta kontrollojmë, sepse nëse keni informacion të vlefshëm, ne e duam atë, por e vetmja mënyrë që mund ta kontrollojmë është nëse na tregoni.”

Rios tha se detektivët po marrin një qasje të ngadaltë dhe metodike ndaj hetimit, i cili pritet të vazhdojë edhe për disa kohë, për shkak të numrit të dëshmitarëve që duhet të intervistohen.

Të enjten e kaluar, Alec Baldwin, i cili është njëkohësisht producent dhe aktor i filmit, qëlloi aksidentalisht kinematografen dhe plagosi regjisorin me një armë, për të cilën iu tha se nuk kishte municion të vërtetë.

Rios pohoi se incidenti është ende në “hetim aktiv” dhe intervistat me dëshmitarët janë ende në vazhdim./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme