Aktorët në Hollywood me fushatë për mbajtjen e maskës

17 Korrik, 2020 - 10:13 am

Disa aktorë të njohur ofruan zërat e tyre në spote sensibilizuese për mbajtjen e maskës, rezultat i një iniciative të shtetit të Nju Jorkut, që do të publikohen në të gjithë vendin.

Fushata, e titulluar “Mask Up America” (Amerikë, vendos maskën tënde) u ndërmor nga guvernatori Andrew Cuomo, në partneritet me “Tribeca Enterprises’.

“Kur ju mbani një maskë, ju keni fituar respektin tim. Sepse maska juaj nuk ju mbron ju, jam unë që më mbron”, thotë komediani, Morgan Freeman, në një spot, transmeton KultPlus.

“Unë mbaj maskë për t’ju mbrojtur”, shton ai.

“Amerikanë, qëndroni të fortë ashtu si njujorkezët, mbani maskë”.

Shteti i Nju Jorkut ka qenë deri tani më i prekuri nga pandemia.

Në total, tetë spote janë realizuar nga regjisori i dy çmimeve Oscars, Kathryn Bigelow, me aktorët Robert De Niro, Jamie Foxx dhe Ellen Pompeo (Grey’s Anatomy).

Shumë prej tyre do të jenë të disponueshëm dhe në formatin audio.

Në fillim të korrikut, guvernatori demokrat i Miçiganit, Gretchen Whitmer, i kishte kërkuar qeverisë Trump fillimin e një fushate kombëtare sensibilizuese për mbajtjen e maskës, një kërkesë e mbetur pezull.

Javën e kaluar, presidenti amerikan, Donald Trump vendosi për herë të parë maskë në publik, pasi kishte refuzuar për disa muaj vendosjen e një maske dhe ishte tallur me personalitete që ishin shfaqur me maskë. / KultPlus.com

Të ngjajshme