Anila Varfi mes fitueseve të çmimit ndërkombëtar “Gratë për Kulturë dhe Paqe”

11 Prill, 2021 - 9:55 pm

Pedagogia e Akademisë së Arteve, Anila Varfi ishte një nga fitueset e çmimit ndërkombëtar “Gratë për Kulturë dhe Paqe”.

Ky është një çmim që jepet nga një juri ndërkombëtare për gra personalitete të cilat kanë pasur dhe janë në gjendje të shprehen në fushat akademike, sociale dhe kulturore në të gjithë botën.

Sipas agjencisë Ansa, znj. Varfi ishte fituese bashkë me themeluesen e Akademisë Botërore të Letërsisë Moderne Alondra Gutièrrez Vargas (Kosta Rika), sipërmarrëses Saskia Arkema (Holland), gazetares Lucy Ash (Angli), pedagoges dhe mësueses universitare Antonella Nuzzaci (Itali), poetes Lovelyn P Eyo (Nigeri), shkrimtares dhe poetes Gladys Maria Montolìo (Shtetet e Bashkuara të Amerikës) dhe trajneres Carla Soria (Itali-Ekuador)./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme