AP: 20 ushtarë të Gardës Kombëtare të Kentakit me mision në Kosovë

4 Janar, 2022 - 3:30 pm

20 policë ushtarakë me Gardën Kombëtare të Kentakit po përgatiten të vendosen në Kosovë për një mision njëvjeçar, shkruna AP, përcjell KultPlus.

Ushtarët e Kompanisë 438 të Policisë Ushtarake, me seli në Murray, pritet të nisen drejt Kosovës të mërkurën, thuhet në një deklaratë të Gardës Kombëtare.

Ata janë trajnuar për mbrojtjen e forcës, anti-terrorizmin, sigurinë e zonës dhe operacionet e inteligjencës policore.

Ata do të ofrojnë mbështetje për oficerët ndërlidhës të policisë ushtarake si pjesë e Operacionit Joint Guardian, thuhet në deklaratë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme