Bashkatdhetarët mund të rikthehen në shtetet ku veprojnë deri të hënën

14 Mars, 2020 - 8:49 am

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Valentina Gara, ka njoftuar se bashkatdhetarët tanë që momentalisht ndodhen në Kosovë, pra diaspora jonë, e kane mundësinë që të kthehen nëpër shtetet ku jetojnë dhe veprojnë.

Sipas saj, ata këtë mundësi e kanë deri të hënën në ora 24:00, transmeton KultPlus.

Pra, edhe pas vendimit të sotëm të Qeverisë për ndalimin e të gjitha fluturimeve, qytetarët tanë nga diaspora që kanë ardhur në Kosovë mund të rikthehen nga kanë ardhur. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme