Bjeshkët e Kukësit, atraksion për të apasionuarit e çiklizmit malor

1 Korrik, 2021 - 9:38 am

Bjeshkët e Kukësit janë kthyer në një atraksion për të apasionuarit e çiklizmit malor dhe turizmin e natyrës.

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga Shtegu i Ngjyrave në Kukës, pjesë e parkut natyror Korab-Koritnik që është kthyer në një destinacion të preferuar të turizmit malor.

“Mirëmëngjes dhe me Bjeshkët e Kukësit tashmë një atraksion edhe për të apasionuarit e çiklizmit malor, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama.

Peizazhi mahnitës që krijojnë dimensioni e hapësira e pamatë në një fushë me ngjyra janë magjia tërheqëse e turistëve për t’u dashuruar me këto pllaja malore të mrekullueshme.

Shtegu i Ngjyrave kalon nga bjeshkët e Çajës të Kukësit dhe vazhdon deri në Fushën e Korabit. Afër këtij shtegu ndodhet edhe trekëndëshi ndërkufitar Kosovë-Shqipëri-Maqedoni e Veriut.

Shtegu i Ngjyrave është pjesë e kurorës së bjeshkëve të Kukësit, që i shton bukurinë vezulluese ylberit të natyrës mahnitëse të Kukësit. /atsh / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme