Dëmtohet minibiblioteka që u hap dje në Dardani, reagon ETEA

6 Nëntor, 2019 - 6:00 pm

Dëmtohet minibiblioteka që u hap dje në Dardani, reagon ETEA, shkruan Klan Kosova transmeton KultPlus.com

Mbrëmë gjatë mbikëqyrjes së minibibliotekës që u përurua gjatë ditës në lagjen e Dardanisë në Prishtinë është sulmuar me vezë.

Për këtë ka reaguar edhe organizata joqeveritare “ETEA” duke kërkuar që këtë ta bëjnë edhe qytetarët e lagjes, njofton Klan Kosova.

“Lusim qytetarët që nëse nuk përdorin minibibliotekat së paku të mos i keqpërdorin ato. Dhe, lusim të gjithë lexuesit/et e lagjes “Dardania” në Prishtinë, dhe jo vetëm, që të reagojnë ndaj kujtdo që tenton t’i dëmtojë minibibliotekat si dhe të na njoftojnë për çfarëdo parregullsie në raport me minibibliotekat”, thuhet në reagim.

“Ndërsa ne, shihemi së shpejti në ceremoninë e hapjes së minibibliotekës në lagjen Ulpiana, Prishtinë”.

“ETEA” thotë se minibibliotekat do të ndërtohen dhe edhe nëse rrënohen ato do të rindërtohen, derisa rrënuesit të bëhen lexues.

Të fundit

Të ngjajshme