Diana Shulman shpallet komediania më e vjetër në botë

8 Shkurt, 2023 - 9:29 am

Një grua 88-vjeçare, e cila ende performon rregullisht komedi stand-up, u quajt komediania më e vjetër në botë nga Rekordet Botërore Guinness.

Diana Shulman, e njohur ndryshe si D’yan Forest, u certifikua si komediania femër më e vjetër në botë në moshën 87 vjeç e 201 ditë, tha Rekordet Botërore Guinness.

Shulman, tani 88 vjeç, tha se ajo punoi si muzikante për dekada, por iu përqendrua komedisë kur kërkesa për talentin e saj muzikor u zbeh pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001.

“Dhe kështu, më në fund pyeta një mikeshën time: “Si i futesh komedisë? dhe ajo më futi menjëherë në shfaqje dhe pas tre javësh njerëzit qeshën me mua. Unë u mahnita dhe e kam bërë atë që atëherë për 20 vjet, “tha Shulman gjatë një paraqitje të fundit në The Dreë Barrymore Show.

Shulman iu dha Rekordi Botëror Guinness pas vdekjes së mikes dhe koleges së saj interpretuese, Ruth Miller, e cila ishte gjashtë muaj më e madhe se Shulman.

“Dua të them çfarë tragjedie? Por çfarë fati për mua,” tha Shulman me shaka./abcnews.al/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme