Dita e Përkujtimit të Holokaustit, Zelensky: Indiferenca dhe urrejtja vazhdojnë të vrasin

27 Janar, 2023 - 12:26 pm

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të viktimave të Holokaustit, përcjell KultPlus.

Duke përkujtuar viktimat e Holokaustit, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se indiferenca dhe urrejtja vazhdojnë të vrasin.

“Sot, si çdo herë, Ukraina përkujton miliona viktima të Holokaustit. Ne e dimë se indiferenca dhe urrejtja së bashku vrasin”, tha Volodymyr Zelensky, vetë një hebre vetë, në një video të postuar në mediat sociale.

Të fundit

Të ngjajshme