Dita Ndërkombëtare e Vullnetarizmit

5 Dhjetor, 2021 - 10:49 am

Më 5 dhjetor shënohet Dita Ndërkombëtare e Vullnetarizmit.

Në Kosovë, kjo ditë do të shënohet me aktivitete të ndryshme.

Duke filluar nga ora 11:30, në Galerinë Kombëtare të Kosovës do të organizohet ngjarja për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarizmit në Kosovë, me moton “Volunteer Noë For Our Common Future”.

Ngjarja do të organizohet në bashkëpunim mes MKRS-së dhe Zyrës së UNICEF-it në Kosovë.

Në ngjarje do të marrin pjesë Hajrulla Çeku, Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ulrika Richardson, Koordinatore e OKB-së për Zhvillim.

Në kuadër të ngjarjes do të shpallen edhe vullnetarët e vitit./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme