Ditëlindja e Vaçe Zelës, Meta: I përjetshëm kujtimi i koloses së këngës dhe kulturës shqiptare

7 Prill, 2020 - 9:28 pm

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar me anë të një postimi në profilin e tij në facebook, 81 vjetorin e ditëlindjes së divës së muzikës shqiptare Vaçe Zela. 

‘Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit.
Vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër. Syri.net / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme