Donjeta Sadiku shënon fitore në kampionatin “Stamboll 2022”, një fitore larg medaljes botërore

15 Maj, 2022 - 7:10 pm

Donjeta Sadiku ka shënuar tjetër fitore bindëse në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”.

Ajo mundi 5:0 Jocelyne Tshamala nga Kongo, kategoria 57-60 kg.

Me këtë fitore, Sadiku u kualifikua në çerekfinale dhe është vetëm një fitore larg medaljes botërore./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme