Dua Lipa pjesë e festivalit “Primavera Sound”

26 Maj, 2021 - 10:00 am

Festivali ‘Primavera Sound’ do të mbahet në Barcelonë në vitin 2022.

Ata kanë zbuluar disa nga personazhet që do të jenë pjesë në këtë garë të madhe.

Në fundjavën e parë (2-4 qershor), do të marrin pjesë Trotuarin , Strokes , Sulmin Masiv , Tame Impala , Nick Cave & The Bad Seeds , Gorillaz dhe Tyler.

Në javën e dytë do jenë:  Lorde , Dua Lipa , Megan Thee Stallion , Interpol dhe Yeah Yeah Yeahspo luajnë, me Massive Attack, Tyler, Strokes, Tame Impala dhe Gorillaz.

Disa të tjerë që luajnë fundjavën e parë: Bikini Kill, Kacey Musgraves, Earl Sweatshirt, the National, Beck, Charli XCX, Caroline Polachek, Jorja Smith etj. / Indeksonline / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme