Duartroket 1140 herë në një minutë, i riu shënon rekord Guinness

6 Nëntor, 2022 - 5:47 pm

Një i ri nga Iowa theu një rekord botëror Guinness duke duartrokitur 1140 herë në një minutë.

Dalton Meyer, 20 vjeç, nga Davenport, u shpreh se interesimi i tij për duartrokitjen e shpejtësisë filloi kur ishte në shkollën fillore dhe pasi ai pa një video në YouTube të Kent French, i cili dikur njihej si duartrokitësi më i shpejtë në botë.

“Më erdhi natyrshëm, ishte sikur nuk duhej as të praktikoja,” tha Meyer për Quad-City Times.

Më tej, Meyer theksoi se përdori teknikën e duartrokitjes së dorës nga mbajtësi i mëparshëm i rekordeve botërore Guinness, Eli Bishop, i cili arriti 1,103 duartrokitje në një minutë. Duartrokitja e kyçit të dorës është një teknikë që përfshin përdorimin e kyçit të dorës dhe gishtërinjve për të goditur pëllëmbën e dorës tjetër.

Meyer punoi me Charm Media Group në Geneseo,  për t’u siguruar që përpjekja e tij zyrtare të ishte filmuar siç duhet në kohë reale dhe në lëvizje të ngadaltë, si dhe të regjistrohej me audion e duhur për të siguruar secila prej 19 duartrokitjeve të tij./abcnews.al/ KultPlus.com

Të ngjajshme