Edhe një medalje për Kosovën, Distria Krasniqi shkon në finale të Evropianit

25 Prill, 2024 - 4:07 pm

Distria Krasniqi i ka siguruar Kosovës edhe një tjetër medalje të madhe në xhudo.

Krasniqi është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian në Zagreb, duke e siguruar kështu medaljen.

Me tri fitore dhe një tjetër pa luftë, Distria Krasniqi, u kualifikua në finale të Kampionatit Evropian të xhudos, që po mbahet në Zagreb”, thuhet në njoftimin e Komitetit Olimpik të Kosovës./KultPlus.com


Të ngjajshme