Eliza Dushku fushatë në ndihmë të njerëzve në nevojë

26 Dhjetor, 2020 - 11:28 pm

Aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku së fundmi është angazhuar për ti ardhur në ndihmë personave në nevojë.

Ajo është bashkuar me organizatën e njohur amerikane, “Feed America”, për të grumbulluar fonde për numrin e madh të njerëzve që këtë vit janë përballur me urinë.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Eliza u ka kërkuar fansave të saj aq sa mundem, duke i inkurajuar që asnjë shumë që shurohet nuk është e vogël.

“Ju lutemi ndihmoni në çfarëdo mënyre që të mundeni. Për ditëlindjen time të 40-të në 30 dhjetor 2020 le të rrisim në 40 mijë fondin për vëllezërit dhe motrat tona amerikane që po i humbasin të gjitha tani – e para dhe më e rëndësishmja: USHQIMI. ‘Feeding America’ po bën punën e mirë. Ata kanë nevojë për mbështetje dhe çdo donacion/asnjë shumë nuk është shumë e vogël. Ky nuk është ai që jemi për të parë miqtë dhe fqinjët tanë të uritur. Ju lutem bashkohuni me mua sot. Unë jam duke mbështetur ‘Feeding America’! Ju lutemi bashkohuni/dhuroni në çfarëdo mënyre që të mundni për të ndihmuar miqtë dhe fqinjët tanë në vështirësi sot”, ka shkruar Dushku.

Në të njëjtën kohë, aktorja me prejardhje shqiptare ka bashkëngjitur edhe linkun e organizatës ‘Feed America’, ku mund të bëhet dhurimi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme