“Etno Fest” shtyhet për një kohë të pacaktuar

18 Gusht, 2022 - 8:08 pm

Edicioni i 12-të i Festivalit të Arteve dhe Kulturës Tradicionale, Etno Fest, do të shtyhet për një kohë të pacaktuar dhe nuk do të mbahet më 20-27 gusht, siç ishte planifikuar më parë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka konfirmuar vetë festivali përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”

Postimi i plotë:

“Të nderuar dashamirë pjesëmarrës dhe mysafirë të Etnofest-it Me keqardhje ju njoftojmë që për shkak të informatave që kemi për kushtet meteorologjike (shi dhe mundësi vërshimesh gjatë vikendit dhe fillimit të javës tjetër), detyrohemi të shtyejmë Edicionin 12 të Etnofest deri në përmirësimin e kushteve meteorologjike. Shumë shpejt do t’ju njoftojmë rreth datave të reja. Etnofest”, thuhet në postimin e tyre. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme