Ferial Vasili, ikona e mësimdhënies dhe letërsisë

22 Dhjetor, 2021 - 12:23 pm

Presidenti i Republikës, i ka dhënë sot lamtumirën e fundit Ferial Vasili.

Meta është shprehur se, Vasili ishte ikona e mësimdhënies dhe letërsisë për breza të tëra gjimnazistësh të “Sami Frashërit”.

Meta u ka shprehur ngushëllimet familjarëve dhe njerëzve më të afërt duke u lutur, që shpirti i saj të prehet në paqe.

Meta gjithashtu ka publikuar si një homazh në këtë ditë lamtumire për të, shkrimin e ndjerë të një ish-nxënëse të saj, Elida Buçpapaj.

“Sot i dhashë lamtumirën e fundit ikonës së mësimdhënies dhe letërsisë për breza të tëra gjimnazistësh të “Sami Frashërit”, zonjës Ferial Vasili. Më këtë rast u shpreha ngushëllimet familjarëve dhe njerëzve më të afërt duke u lutur, që shpirti i saj të prehet në paqe. Si një homazh në këtë ditë lamtumire për të, po postoj shkrimin e ndjerë të një ish-nxënëse të saj, Elida Buçpapaj”, shprehet Meta./KultPlus.com

Të ngjajshme