Festivali ‘FOLK FEST’ vazhdon të shkruajë histori

30 Korrik, 2022 - 8:45 pm

Folk Fest këtë vit u organizua nga shumë vende të ndryshme si Meksika, Kili, Azerbajxhani, Bullgaria, Rumania, Letonia, Ukraina, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova.

“Çdo vit, arritjet e dukshme të organizimit tonë të madh po lënë gjurmë në historinë dhe traditën e organizimit të festivaleve ndërkombëtare dhe kjo na motivon të mos ndalemi dhe të vazhdojmë synimet tona. Jemi jashtëzakonisht të lumtur që të gjitha këto vende pjesëmarrëse janë të lumtura t’ju mirëpresin.

I jemi mirënjohës të gjithë atyre artdashësve që na ishin pranë dhe bekuan ngjarjen tonë”, thuhet në postimin e këtij Festivali.

Festivali Folklorik është një festival që premton shumë për avancimin dhe forcimin e kulturës së turizmit në vendin tonë, ndaj shpresojmë që synimet tona të këtij lloji të realizohen dhe të shënojmë me ne një histori që do të jetë shembull për brezat. /KultPlus.com

Të ngjajshme