Fillon mbledhjen Këshilli Bashkiak i Tiranës për të miratuar dëmshpërblimin e 500 familjeve të prekura nga tërmeti

26 Nëntor, 2019 - 5:18 pm

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka filluar një mbledhje ku pritet të miratohet dëmshpërblimi i 500 familjeve të para të prekura nga tërmeti i sotëm i cili la 18 të vdekur dhe qindra të lënduar, shkruan KultPlus.com

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në lidhjen e tij direkte në Facebook ka shkruar se shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti do të bëhen nga e para.

Të ngjajshme