Finalja e Eurovizionit do të shfaqet për herë të parë në kinema

26 Mars, 2023 - 10:45 am

Finalja e madhe e Eurovision Song Contest do të transmetohet drejtpërdrejt në kinematë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë, është bërë e ditur.

Liverpool do të presë ngjarjen të shtunën më 13 maj, pas dy gjysmëfinaleve në fillim të javës.
Organizatorët thonë se shfaqjet do të inkurajojnë veshje të bukura dhe singalong.

Biletat personale për finalen e madhe në Liverpool Arena u shitën në më pak se 40 minuta pasi u publikuan në fillim të këtij muaji.

John Travers i CinemaLive, i cili do të shpërndajë ngjarjen në kinema, tha se kompania ishte “e kënaqur” që po punonte me BBC për të sjellë konkursin në ekranin e madh.

“Ne duam që audienca të kënaqet, të vijnë në grupe, të veshin fustanin tuaj të bukur dhe të mblidhen së bashku për të shijuar këtë rast historik në ekranin e madh,” tha ai.
Biletat për shfaqjet e kinemasë, të transmetuara në më shumë se 500 kinema, do të jenë të disponueshme për t’u blerë nga ora 10:00 BST e hënë (27 mars).

Audienca do të jetë gjithashtu në gjendje të shohë një pamje paraprake të shfaqjes së re të takimeve të BBC Three, I Kissed A Boy, të prezantuar nga Dannii Minogue, përpara se finalja e madhe të fillojë në orën 20:00 BST

Eurovizioni po mbahet në Liverpool pasi pjesëmarrësi i vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar Sam Ryder përfundoi në vendin e dytë.

Ndërsa lufta në Ukrainë e pengoi vendin fitues të priste festivalin e vitit 2023, organizatorët thanë se Mbretëria e Bashkuar do të organizonte shfaqjen në emër të tyre./21Media/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme