Fotografia zyrtare e Presidentes Osmani u realizua nga Arban Osmani

12 Prill, 2021 - 1:41 pm

Sot u bë publike fotografia zyrtare e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanit, fotografi kjo e cila është realizuar nga Arban Osmani, shkruan KultPlus.

Fotografia e përzgjedhur tashmë u është dërguar Qeverisë së Kosovës, Kuvendit dhe Gjykatës Kushtetuese. Ndërkaq, kjo fotografi është përzgjedhur nga një komision i përbërë prej katër artistëve, përfaqësuesi i protokollit të shtetit, përfaqësuesit të Kuvendit të Kosovës si dhe dy përfaqësuesëve nga Presidenca e Kosovës.

Sipas Ligjit për Protokollin e shtetit, neni 20, paragrafi 3, fotografinë e Presidentes Osmani obligohen ta mbajnë në zyra të gjithë institucionet e Republikës së Kosovës. / KultPlus.com

Të ngjajshme